Ummamuudu logo

UMMAMUUDU on Lõuna-Eestis tegutsev seitsmeliikmeline folk- ja popmuusikat viljelev ansambel.

AJALUGU

Laste lauluansamblis VÕRUKAELAD häälekooli saanud neli koolipoissi võtsid Võru linnas 1989. aasta aprillis kätte tol hetkel olemasolevad instrumendid - kontrabassi, kitarri, viiuli ja mandoliini, ning algas musitseerimine kantri- ja folkstiilis. Mainitud stiil oli kõige lihtsam ja talutavalt teostatav tollast oskustepagasit arvestades.

TAOTLUSED JA TEGEMISED

Bändi olemine võetakse kokku ühe sõnaga - omamoodi ehk võru keeles UMMAMUUDU. Võrukeelne sõna annab märku bändi päritolust ja muusikalisest suunitlusest. Peamiselt folkmuusikat ja omaloomingut esitav ansambel püüab võrukeelsete lauludega esile tuua kodukandi kultuuri. Ansambli põhisuunaks on kujunenud rahvamuusika moderniseerimine ning omaloomingu esitamine. UMMAMUUDU sõelale muusikalises mõttes jäävad vaid omaloomingulised, autorite poolt bändile esitamiseks antud lood ja rahvalaulud. Muidugi sarnaneb ansambli omalooming teiste bändide loominguga - viimasest saavad autorid vastavalt enda maitsele inspiratsiooni, kuid vahetut teiste ansamblite teoste kordamist UMMAMUUDU ei soosi. Ansambel on aktiivne osalema ka projektides, näidetena võib tuua ansambli enda folkprojekti UMMALEELO, osalust Võru Folkloorifestivalidel, osalemist Rein Rannapi projektis 1996. aasta Tartu Levimuusikapäevadel, mitmeid etteasteid ja salvestusi külalisesinejatega. Tähtsaima välisreisina võib märkida rahvusvahelist folkloorifestivali Möllnis Põhja-Saksamaal 1993. aasta suvel.

Läbimurre Eesti edetabrelitesse sai teoks lauluga KÕNÕTRAAT 1994. aasta sügisel ja tuntust kinnitasid laulud TUNNEN ÄRA, KA SISALIKU TEE ..., VALGEM POOL, SINUST LAULAN jt.

FÄNNID

Fännide sõnutsi on UMMAMUUDU muusika omapärane ja annab märku poiste päritolust, Lõuna-Eestist. Lisaks muusikale väljenduvat laulude kaudu poiste isiksused. Väidetavalt on väga hea, et bänd on osanud ühendada näiteks viiuli ja saksofoni teiste elektripillidega - need kõlavad fännide jaoks fantastiliselt. Eriti hästi kõlavat saksofon ansambli hittloos TUNNEN ÄRA. Kogedes fännide avaldusi on bändil kaalumisel fan club` i loomise mõte. UMMAMUUDU on oma tegemiste toetajatele ning poolehoidjatele väga tänulik.

HELIKANDJAD

Ansambli repertuaar raamides, mille moodustavad üheltpoolt rahvalooming ja selle töötlus ning teiseltpoolt omalooming, mille stiililine määratlus on üsna ebatäpne ja sõltub eelkõige autorite muusikamaitsetest.

1. 1993. a. MC UMMAMUUDU
2. 1994. a. MC JÄLG
3. 1995. a. CD ja MC MEIE ELU
4. 1995. a. CD ja MC JÕUL
5. 1996. a. CD ja MC KÕNE VÕRUST
6. 1997. a. CD (EP) UMMALEELO

KOOSSEIS 1997

Toomas Leis - vokaal, bass
Meelis Leis - vokaal, akustiline kitarr, lõõtspill
Timo Vendt - vokaal, viiul, saksofon, torupill
Antti Perli - klahvpillid, mandoliin
Sulev Salm - elektrikitarr
Jaanus Salm - löökriistad
Meelis Luuk - kontsertheli

KONTAKT

Telefonid: +372 50 50 610, +372 7 425 368
Elektronpost: meelis@uninet.ee
Postiaadress: Ummamuudu, TREV 3-7, TARTU 4. sjk. EE2400, EESTI